Witamy w niezależnym psarskim serwisie ;)

Strona którą właśnie odwiedzasz opisuje w sposób nieszablonowy naszą piękną miejscowość zlokalizowaną w sercu województwa śląskiego. Znajdziesz tutaj historię Psar, bardzo szczegółowy opis wartości przyrodniczych oraz krajobrazowych całej gminy Psary jak również wiele innych informacji, dużo zdjęć, artykułów, gminnego sportu, szeroko pojętej kultury zawsze związane z Naszą miejscowością...no, prawie zawsze ;)

Serwis działa dla Was od 2005 roku, nie jest komercyjny i nie jest też w żaden sposób zależny od polityki, władzy, samorządu itp.
Jeśli masz pomysł, zdjęcie, artykuł, cokolwiek... napisz szukamy osób do współtworzenia serwisu

Życzę przyjemnej lektury i zapraszam do częstych odwiedzin serwisu i profilu Facebook / Przemek Skrzypiec - redaktor serwisu
Wyścig Kolarski już 4 czerwca

VIII Mistrzostwa Kolarstwa w Gminie Psary Już 4 czerwca w Psarach koło Będzina odbędą się VIII Mistrzostwa Kolarstwa. Zawody przeznaczone zarówno dla licencjonowanych kolarzy kategorii Masters, jak i amatorskich miłośników kolarstwa, rozpoczną się na boisku UKS „Iskra Psary”. Start: godz. 11:00. Zawody w Psarach od kilku lat cieszą się wielkim powodzeniem i zainteresowaniem wśród uczestników oraz widzów. Celem imprezy jest przede wszystkim popularyzacja kolarstwa, a zwłaszcza zachęcenie młodzieży do czynnego uprawiania sportu. To także okazja do poznania urokliwej gminy Psary.

Wyścigi te, to jedyne tego typu w Polsce mistrzostwa kolarstwa szosowego. Część przeznaczona dla licencjonowanych kolarzy, Wyścig Kolarski Masters o Puchar Meridy, wchodzi w skład imprez z cyklu Pucharu Polski. W tym roku kolarze Masters mają do pokonania dystanse, w zależności od kategori, od 44 km do 88 km. Wydłużona trasa po raz pierwszy zostanie poprowadzona przez gminę Bobrowniki i Mierzęcice. Zawodnicy będą startować w 6 kategoriach, uzależnionych od wieku. Dla precyzyjnego pomiaru czasu, kolarze otrzymają elektroniczne chipy. Dla amatorów zostanie rozegrany Wyścig o Puchar Wójta Gminy Psary. Mogą w nim wziąć udział wszyscy miłośnicy rowerowych wojaży, od 6 roku życia. Do wyboru będą dwie szosowe trasy: Mini - 11,6 km i Maxi - 34,8 km. Zawody dla najmłodszych rozegrane zostaną na murawie boiska. Każdego roku w zabawie bierze udział co raz więcej ludzi, nie tylko z okolic, ale z całej Polski. W zeszłym sezonie impreza zgromadziła ponad 400 zawodników, w tym 120 kolarzy w kategorii Masters. Oprócz rozgrywek, tradycyjnie już Mistrzostwom towarzyszy szereg innych, ciekawych imprez. Odbędzie się festyn rodzinny, a w jego ramach gry i zabawy dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Jak co roku głównym organizatorem wyścigu jest UKS Gimnazjum Psary. Zawody dla amatorów, nagrody oraz festyn współfinansowane są przez Urząd Gminy Psary i Starostwo Powiatowe w Będzinie. Nad imprezą patronat sprawują: Starosta Będziński, Wójt Gminy Psary, a także po raz pierwszy w tym roku również Wójt Gminy Mierzęcice oraz Wójt Gminy Bobrowniki, Komendant Powiatowy Policji w Będzinie. Sponsorami nagród oraz pucharu dla licencjonowanych kolarzy są Profesjonalne sklepy rowerowe Bike Atelier i producent rowerów Merida. Szczegółowy harmonogram zawodów, regulamin oraz wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej: www.wyscig.psary.pl źródło: organizator

komentarze [0]